Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 823 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

...na nowy blog

'Posiaduszki u alElli'

powstały z połączenia
'Afryki mojej... tak było i tak jest' oraz

'Opowiastek przy kominku'.

Dar Sebastian

niedziela, 12 września 2010 13:14
Skocz do komentarzy

       Hammamet, czerwiec 2010.

       W silnej grupie trzech kobiet udajemy się autobusem komunikacji miejskiej w poszukiwaniu willi Sebastiana. Nietrudno trafić. Wystarczy powiedzieć kierowcy lub konduktorowi DAR SEBASTIAN.

       Chociaż istnieje wiele ładnych budynków w Tunezji, ten jest... Niezwykły. Położony w dużym ogrodzie z widokiem na morze. Willę wybudował rumuński bogacz George Sebastian. Obecnie udostępniona jest turystom i przekształcona w Centrum Kultury Międzynarodowej. Organizowane są tutaj wystawy sztuki i koncerty. Rokrocznie latem - w amfiteatrze - odbywa się Międzynarodowy Festiwal Hammamet.

       Willa, wybudowana w latach dwudziestych XX wieku, jest obecnie trochę zaniedbana, ale i tak - wraz z pięknym ogrodem stanowi swoistą atrakcję turystyczną. Architektonicznie ten dom zdaje się być prosty, ale elegancki  i funkcjonalny, co w połączeniu z rewelacyjnie położoną działką, na której jest wzniesiony, daje to, czego potrzeba do zamieszkania... Do oddychania... Do życia... Pokazuje, że skromność i prostota połączona z wygodą i poszanowaniem tradycyjnego stylu kraju, w którym  Sebastian willę budował, daje poczucie smaku i czegoś... nieuchwytnie pięknego...  czego brakuje wielu pełnym przepychu koszmarkom wznoszonym przez niektórych bogaczy. Warto odwiedzić! Szczególnie, jeśli ktoś planuje budowę domu... Może odnajdzie tam inspirację?

       Pospacerowałyśmy po ogrodzie, poprzecinanym licznymi ścieżkami i obsadzonym ciekawymi roślinami. Wypatrzyłyśmy  nawet fasolę /?/ rosnącą na drzewie.


       Nie udało nam się zejść w dół - na plażę... Słońce chyliło się ku zachodowi...  Uznałyśmy, że przedzieranie się między gęstą roślinnością  z przewagą kaktusów  może źle się skończyć... Jak  potem w ciemności kolce wyciagać?Rozmarzone spojrzenie w kierunku morza... i... odwrót!


       Miło wspominam tę wycieczkę i towarzystwo. Pozdrawiam Was Dziewuszki! Szłyśmy nie tą ścieżką nad morze. Znalazłam przez satelitę lepszą. Jedziemy do poprawki?Skomentuj, zapytaj, uzupełnij

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Wizytówka


grycela

Klik dobry. Mam nadzieję, że czas spędzony tutaj nie będzie daremnie stracony.

O moim bloogu

Podróż-pierwszy krok do fascynacji. ===Retrospektywne spojrzenie na Egipt=== ===Tunezja-wyruszajmy moja Siostro===

'Teleportacja' na moje strony:

POSIADUSZKI
u ALELLI - w drodze, oazie i przy kominku


Moje opowiastki
w cieple kominka

Podaruj 1 % podatku

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 483263
Publikacje
  • liczba: 162
  • komentarze: 3471
Galerie
  • liczba zdjęć: 113
  • komentarze: 210
Bloog istnieje od: 3697 dniod 29.XI.2009

L i n k i

Filmiki

Lista tematów - EGIPT

Lista tematów - TUNEZJA

Lista tematów - WSPÓLNE

'Nie da się zdefiniować tego, co nas porusza, co odczuwamy jako piękno i czy to jest szczęście. Każdy człowiek odbiera je inaczej. To, co nas porusza do głębi, jest wprawdzie osobiste, ale nie zawsze prywatne. Prawdziwa radość jest wtedy, gdy nie ukrywamy radości i szczęścia, lecz pokazujemy je światu i dzielimy się tym z innymi'. Thomas Romanus.

'I nie potrafię naprawdę powiedzieć, co w tej całej podróży było prawdą, a co fikcją, pozorem, bajką. Jak sen upłynęły te dni i szybko jak mgnienie przeminęły i już ich nie ma'
Cytaty w tekstach o Egipcie pochodzą z powieści 'Egipcjanin Sinuhe' Miki Waltariego

'Tęsknię do woni smażonych ryb. Tęsknię do smaku egipskiego wina, tęsknię do wody z Nilu z jej zapachem żyznego mułu. Tęsknię za poszumem papirusowej trzciny w wieczornym wietrze, za kielichem lotosu, rozwijającym się nad brzegiem rzeki, za..barwnymi kolumnami i posągami, za obrazkowym pismem w świątyni i za wonią świętego kadzidła. Tak głupie jest moje serce'


Pod słowami Egipcjanina Sinuhe podpisuje się Ela. TAK BYŁO...
I TAK JEST!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki