Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

...na nowy blog

'Posiaduszki u alElli'

powstały z połączenia
'Afryki mojej... tak było i tak jest' oraz

'Opowiastek przy kominku'.

... klub All Inclusive MAGIC LIFE Africana IMPERIAL

czwartek, 19 czerwca 2008 22:32
Skocz do komentarzy

 

       Hotel klubowy Africana i jego ogród  z fantazyjnymi basenami, mnóstwem leżaków z parasolami wśród zieleni i przepięknych kwiatów, na tyle zwrócił moją uwagę, że postanowiłam go „spenetrować” i zasięgnąć języka.  Jest dla mnie za drogi (ponad 5 000 PLN za dwa tygodnie), ale to, co tam oferują nie otrzyma się za te pieniądze nigdzie w Europie, a szczególnie w Polsce. Nigdzie!!!! Po prostu podobny standard i atrakcje kosztują wszędzie majątek.  W klubie Magic Life Africana istnieje możliwość rezerwacji  kilku pakietów golfowych oraz godzin gry. Goście hotelowi otrzymują atrakcyjne zniżki na greenfee na polach golfowych Yasmine i Flamingo należących do klubu Magic Life. 

Pola golfowe widziałam także.

Nie gram w golfa, potraktowałam oglądanie tych pół jako ciekawostkę, co też Afryka  oferuje turystom za małe /w porównaniu z krajami europejskimi/ pieniądze. W Europie takie atrakcje są  dla najbogatszych tego świata. Pola golfowe widziałam tylko w Hiszpanii niedaleko Pamplony, ale nie umywają się to tych pod Hammametem. 

W Africanie prawie wszystko jest w cenie. Nawet Internet, jak i wiele... wiele  atrakcji. Nie ma tu jakiejś wyrafinowanej elegancji. Fajny, przyjazny klub. Jedzenie urozmaicone -  praktycznie przez całą dobę w nieograniczonych ilościach /w restauracji także włoskiej, francuskiej, latynoamerykańskiej/, a do wszelkich smakołyków w dużym wyborze są soki wyciskane ze świeżych owoców, lody, napoje importowane. W pokojach lodówka, której zawartość - uzupełniana na bieżąco  -  także jest bez dodatkowych opłat.

Narty wodne, banan, windsurfing, katamarany, żaglówki,  tenis, golf, sauna, wycieczki z przewodnikiem na rowerach górskich.

Żyć!  Nie umierać! Korzystać!         

       Spotkani w ogrodzie hotelowym turyści różnie hotel oceniają.  Każdy jednak mówi, że z wszystkich oferowanych w cenie atrakcji nie sposób skorzystać, tak tego dużo.

- Nie możemy sobie we Francji pozwolić na nic z tego, co tutaj mamy – mówi jednym głosem para francuska lubiąca aktywnie spędzać wakacje.

- A my w Juracie płaciliśmy za każde wejście na basen i każdy dzień parkowania samochodu, chociaż i basen, i parking należały do hotelu, w którym doba kosztowała nas 280 PLN dziennie od osoby /w cenie tylko łóżko i 2 posiłki/,  a tu nawet pościelą na miękko na leżaku plażowym i jeszcze ręczniki dadzą. Korzystamy ze wszystkiego do woli, a dzieci nie wołają: mamo daj na loda, ciastko, owoce czy colę, tylko biorą sobie ile chcą - dodają Polacy. Nie licząc wycieczek fakultatywnych i pamiątek, nie wydaliśmy ani centa - nie ma takiej potrzeby.

 

Szkoda, że Polacy płacą w naszych biurach drożej, bo z biur podróży z Niemiec, czy Francji 14 dni w Africanie można mieć za 700 euro.

 

Ja sobie pospacerowałam /za darmo:-] / po ogromnym ogrodzie-parku Africany, bo  w "moim" hotelu brakowało mi  właśnie ogrodu i trawy pod stopami...

Grunt... to umieć "braki" rekompensować sobie we własnym zakresie :-D

Zresztą nie narzekam, bo Hammamet Yasmin to jeden wielki ogród zaczynający się od policjanta ze szlabanem ;-),

a kończący nie wiem, gdzie...

Czy też na szlabanie?

 Skomentuj, zapytaj, uzupełnij

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Wizytówka


grycela

Klik dobry. Mam nadzieję, że czas spędzony tutaj nie będzie daremnie stracony.

O moim bloogu

Podróż-pierwszy krok do fascynacji. ===Retrospektywne spojrzenie na Egipt=== ===Tunezja-wyruszajmy moja Siostro===

'Teleportacja' na moje strony:

POSIADUSZKI
u ALELLI - w drodze, oazie i przy kominku


Moje opowiastki
w cieple kominka

Podaruj 1 % podatku

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 483351
Publikacje
  • liczba: 162
  • komentarze: 3471
Galerie
  • liczba zdjęć: 113
  • komentarze: 210
Bloog istnieje od: 3698 dniod 29.XI.2009

L i n k i

Filmiki

Lista tematów - EGIPT

Lista tematów - TUNEZJA

Lista tematów - WSPÓLNE

'Nie da się zdefiniować tego, co nas porusza, co odczuwamy jako piękno i czy to jest szczęście. Każdy człowiek odbiera je inaczej. To, co nas porusza do głębi, jest wprawdzie osobiste, ale nie zawsze prywatne. Prawdziwa radość jest wtedy, gdy nie ukrywamy radości i szczęścia, lecz pokazujemy je światu i dzielimy się tym z innymi'. Thomas Romanus.

'I nie potrafię naprawdę powiedzieć, co w tej całej podróży było prawdą, a co fikcją, pozorem, bajką. Jak sen upłynęły te dni i szybko jak mgnienie przeminęły i już ich nie ma'
Cytaty w tekstach o Egipcie pochodzą z powieści 'Egipcjanin Sinuhe' Miki Waltariego

'Tęsknię do woni smażonych ryb. Tęsknię do smaku egipskiego wina, tęsknię do wody z Nilu z jej zapachem żyznego mułu. Tęsknię za poszumem papirusowej trzciny w wieczornym wietrze, za kielichem lotosu, rozwijającym się nad brzegiem rzeki, za..barwnymi kolumnami i posągami, za obrazkowym pismem w świątyni i za wonią świętego kadzidła. Tak głupie jest moje serce'


Pod słowami Egipcjanina Sinuhe podpisuje się Ela. TAK BYŁO...
I TAK JEST!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki