Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 846 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

...na nowy blog

'Posiaduszki u alElli'

powstały z połączenia
'Afryki mojej... tak było i tak jest' oraz

'Opowiastek przy kominku'.

...pętla Yasmin wytyczona przez Hińczyka ... czyli planujemy spacery po Hammamecie

wtorek, 01 kwietnia 2008 11:47
Skocz do komentarzy

 

       Móc być różne pętle spacerowe: malutkie (wokół hotelu), ciut większe (wokół kilku hotelów), średnie (od ronda do ronda), duże (wokół całego Yasmin).
Yasmin to teren wzdłuż plaży szeroki na 500 i długi na 4000 metrów (jak ja dobrze policzyć ok. 200 hektarów) i na tej przestrzeni być 42 hotele i dalsze powstawać w nielicznych plombach. Niektórzy twierdzić, a być to głównie biura podróży, że jeszcze kilkanaście hoteli na północ od Yasmin też do tej strefy należeć. Być to chwyt marketingowy bo położenie w turystycznej strefie Yasmin nobilitować danego hotela. Dowolność traktowania czy hotel być w Yasmin czy nie ułatwiać brak logiki w kodach pocztowych.
       Do właściwego Yasmin być dwa zjazdy z trasy P1 (Tunis-Sousse), mniej lub bardziej dyskretnie pilnowanych, jak zresztą cała strefa Yasmin, przez właściwe służby, co powodować, że Yasmin to bardzo bezpieczne miejsce.
Według tego kryterium (pilnowania i dojazdu) Yasmin zawierać się pomiędzy hotelem Le Royal na północy i Hasdrubal na południu.
       Ella mieszkać w bliźniaku ElMenzah - ElMouradi położonym w pierwszej linii od plaży dokładnie w samym środku Yasmine. Sąsiedztwo być bardzo zacne bo z lewej hotel Yamine Beach, z prawej hotel Saphir Palace (pięknie oświetlony basen), a z tyłu centrum: bo medina, nowa ale stylizowana na starą i obok Carthagoland czyli park rozrywki. Przedpole Carthagelandu to jakby niedokończona scenografia do nowej wersji Faraona lub filmu o wojnach punickich. Ale z drugiej strony kroczące słonie naturalnej wielkości (afrykańskie a nie małe indyjskie) być doskonałym tłem do zdjęć z wakacji.


MAŁA PĘTLA
to obejście bliźniaczych hoteli i to być wyczerpująca trasa dla żwawych 95-latków. Pozwalać ona na obejrzenie obu hoteli z wszystkich stron i rzut oka na sąsiednie hotele, tudzież front Carthagelandu i mediny.

 

ŚREDNIA PĘTLA
jak ja wcześniej napisać trasa dwóch rond. Ronda spełniać ważna rola, bo przez nie wieść dwie drogi do Yasmin i od rond ulice rozgałęziać się do wszystkich hotelów.
Ronda być położone prawie symetrycznie, a odległość między nimi w linii prostej to ok 2 km. czyli cała pętla zawierać się w 5 km uwzględniając skosy. Ruszając z głównego wejścia ElMenzah nadmorską promenadą w prawo, mija się Saphir, a następnie Safę, która być jedynym 3* hotelem położonym w pierwszym rzędzie hoteli. Za Safą zaraz być Mehari i promenada wykręcać w prawo oddalając się od morza. Po lewej ręce my zostawiać grupa luxusowych hoteli leżących tuż przy plaży, ale to temat na dużą pętlę, zresztą do nich najlepiej podejść plażą.
Wszystkie wymienione hotele (jak zresztą większość w Yasmin) to monumentalne budowle z ogromnymi hollami, przez co niektórzy nazywać je blokowiskiem. Ja by nie mieć nic przeciwko temu żeby w takim blokowisku zamieszkać na stałe. Brak by mi być kominka, ale w tamtym klimacie to zbytek.
Każdy z hotelów być inny i do każdego powinno się wejść z co najmniej dwóch powodów: żeby zobaczyć wnętrze i żeby sprawdzić oferta wycieczek, bo oferty niby takie same, ale różnić się czasami i to dość znacznie. W każdym hotelu być "kącik wycieczkowy" (stolik, tablica ogłoszeń) gdzie w wielu językach być oferty.
Na końcu Mehari być małe rondo (czyli południowe). Teraz trzeba wykręcić w prawo i wejść w ulica gdzie po prawej być wyżej wymienione hotele tyle, że z drugiej strony, a po lewej małe hoteliki (na małych działkach) Zodiac, Flora Park, Zakaria.
W tym miejscu my dochodzić do najbardziej ruchliwego miejsca (szczególnie po zmroku), które mnie się kojarzyć z Krakowskim rynkiem, choć oczywiście klimat i skala nie ta.


       O medinie i Carthagerlandu możeć być później okazja (to być odrębne tematy i mieszkając w w Mouradi praktycznie to miejsce spędzania wszystkich wieczorów), a teraz żeby pętla kontynuować trzeba wymienić co tam być po drodze.
Za Carthagolandem (ja przypomnieć, że one być po lewej stronie ulicy a więc w drugiej od morza linii hotelów) być dwa hotele pełne Polaków: L'ecrin Sandra Club i Almaz. Dalej wysoko przez Niemców ceniony hotel Chich Khan, głównie chyba za animacje po niemiecku. Potem już tylko Tunisia Lodge i Green Golf i już być duże rondo. Jednak ja się musieć tu zatrzymać a nawet trochę cofnąć bo po prawej na wysokości Chich Khan pojawić się najsłynniejszy hotel Yasmine - Lella Baya. O ile inne hotele można sobie odpuścić to zaniechanie wejścia do Lella Bai być ogromnym błędem. Zresztą co ja pisać, to trzeba zobaczyć.
Na rondzie, przy którym być market Bravo, otwarty do 1 w nocy co umożliwiać zaopatrzenie w woda, trzeba skręcić w prawo. Jako ciekawostka nad marketem być lodowisko, sztuczne oczywiście, ale możliwość pojeżdżenia w Afryce w lipcu na łyżwach móc być szczególną atrakcją, jak ktoś to lubić. Buty z łyżwami każden móc wypożyczyć.
Idąc dalej my dochodzić do morza mając po lewej ręce port (o tym w następnym odcinku) a po prawej hotel Carthago. Za Carthago Eldorado i znów Lella Baya ale od frontu, a za Solarią i Yasmine Beach nasz hotel.
Pętla zamknięta. 

 

A lodowisko się nazywać Blue Ice i ta nazwa również przylgnąć do marketu, o którym ja wcześniej pisać.

 /Autor: Hińczyk/

...

 

Dziękuję Ci dobry Hiński Człowieku; myślę, że z Twoich informacji nie tylko ja skorzystam.

 

 

  

 

Promenada

 Skomentuj, zapytaj, uzupełnij

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Wizytówka


grycela

Klik dobry. Mam nadzieję, że czas spędzony tutaj nie będzie daremnie stracony.

O moim bloogu

Podróż-pierwszy krok do fascynacji. ===Retrospektywne spojrzenie na Egipt=== ===Tunezja-wyruszajmy moja Siostro===

'Teleportacja' na moje strony:

POSIADUSZKI
u ALELLI - w drodze, oazie i przy kominku


Moje opowiastki
w cieple kominka

Podaruj 1 % podatku

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 483345
Publikacje
  • liczba: 162
  • komentarze: 3471
Galerie
  • liczba zdjęć: 113
  • komentarze: 210
Bloog istnieje od: 3698 dniod 29.XI.2009

L i n k i

Filmiki

Lista tematów - EGIPT

Lista tematów - TUNEZJA

Lista tematów - WSPÓLNE

'Nie da się zdefiniować tego, co nas porusza, co odczuwamy jako piękno i czy to jest szczęście. Każdy człowiek odbiera je inaczej. To, co nas porusza do głębi, jest wprawdzie osobiste, ale nie zawsze prywatne. Prawdziwa radość jest wtedy, gdy nie ukrywamy radości i szczęścia, lecz pokazujemy je światu i dzielimy się tym z innymi'. Thomas Romanus.

'I nie potrafię naprawdę powiedzieć, co w tej całej podróży było prawdą, a co fikcją, pozorem, bajką. Jak sen upłynęły te dni i szybko jak mgnienie przeminęły i już ich nie ma'
Cytaty w tekstach o Egipcie pochodzą z powieści 'Egipcjanin Sinuhe' Miki Waltariego

'Tęsknię do woni smażonych ryb. Tęsknię do smaku egipskiego wina, tęsknię do wody z Nilu z jej zapachem żyznego mułu. Tęsknię za poszumem papirusowej trzciny w wieczornym wietrze, za kielichem lotosu, rozwijającym się nad brzegiem rzeki, za..barwnymi kolumnami i posągami, za obrazkowym pismem w świątyni i za wonią świętego kadzidła. Tak głupie jest moje serce'


Pod słowami Egipcjanina Sinuhe podpisuje się Ela. TAK BYŁO...
I TAK JEST!

Głosuj na bloog


zobacz wyniki